Artykuł sponsorowany

Latarnia morska i ruiny kościoła - tajemnicze miejsca w Niechorzu do zwiedzania

Latarnia morska i ruiny kościoła - tajemnicze miejsca w Niechorzu do zwiedzania

Niechorze to nie tylko piękne plaże i liczne atrakcje turystyczne, ale także miejsca pełne tajemnic i historii. Latarnia morska oraz ruiny kościoła to dwa takie obiekty, które warto odwiedzić podczas pobytu w tej urokliwej miejscowości. Poznaj ich historię i zanurz się w niezwykłą atmosferę, którą tworzą te niezwykłe miejsca.

 

Latarnia morska – ważny punkt orientacyjny dla żeglarzy

 

Latarnia morska w Niechorzu to jeden z najważniejszych punktów orientacyjnych na polskim wybrzeżu. Wybudowana w 1866 roku, przez lata była nieocenioną pomocą dla żeglarzy, którzy dzięki niej mogli bezpiecznie nawigować wzdłuż brzegu. Wysoka na 45 metrów, latarnia oferuje wspaniałe widoki na okolicę i morze, a jej światło widoczne jest nawet z odległości 20 mil morskich. Warto odwiedzić to miejsce i poznać jego bogatą historię, która nierozerwalnie wiąże się z życiem mieszkańców Niechorza i rybołówstwem.

 

Ruiny kościoła – świadectwo przeszłości

 

Nieopodal latarni morskiej znajdują się ruiny kościoła, który niegdyś był ważnym miejscem kultu dla mieszkańców Niechorza. Zbudowany w XIII wieku, kościół uległ zniszczeniu podczas potopu szwedzkiego, a później został odbudowany w XVIII wieku. Niestety, kolejne lata przyniosły dalsze zniszczenia, a kościół popadł w ruinę. Dziś pozostałości tego niezwykłego miejsca można zwiedzać i podziwiać jego niezwykłą atmosferę oraz architekturę.

 

Andrzejki w Niechorzu – magiczna atmosfera

 

Niechorze to także doskonałe miejsce na spędzenie andrzejek – jednej z najbardziej magicznych nocy w roku. Wiele hoteli i pensjonatów organizuje specjalne imprezy okolicznościowe, podczas których można bawić się do białego rana, wróżąc sobie nawzajem z wosku czy odbijając tańcem od morza. Jeśli więc chodzi o Andrzejki, Niechorze to doskonały plan!

 

Pozostałe atrakcje turystyczne – co jeszcze warto zobaczyć

 

Oczywiście latarnia morska i ruiny kościoła to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów w Niechorzu. Warto także wybrać się na spacer po urokliwych uliczkach miasteczka, odwiedzić miejscowe sklepy z pamiątkami czy spróbować lokalnych specjałów w jednej z licznych restauracji. Niechorze oferuje również wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu – od kąpieli morskich, przez spacery po plaży, po wycieczki rowerowe czy jazdę konną. Bez względu na to, jakie atrakcje wybierzesz, z pewnością znajdziesz coś dla siebie i spędzisz niezapomniane chwile w tym urokliwym miejscu.